BİMYAD Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği
BİMYAD’tan Tatlıya Ziyaret
24 Mayıs 2017 Bizden Haberler 289

BİMYAD’tan Tatlıya Ziyaret

Bimyad (Basın İnternet Medya Yayıncıları Derneği) Genel Başkanı Selim Apohan ve yönetim Kurulu üyeleri ,Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı makamında ziyaret etti.

Bimyad (Basın İnternet Medya Yayıncıları Derneği) Genel Başkanı Selim Apohan ve yönetim Kurulu üyeleri ,Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı makamında ziyaret etti.
 
Ziyarette, Malatya’nın genel anlamda sorun haline gelen eğitim konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu ve Bimyad Yöneticileri Eğitim alanındaki her faaliyeti destekleyeceklerini belirtti.
 
Ziyarette kısa bir konuşma yapan Bimyad Genel Başkanı Selim Apohan,”Eğitimde Türkiye’nin yaşamış olduğu belli başlı sıkıntılarda Malatya’da nasibini almaktadır. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz hafta yapmış olduğu bir açıklamada; Eğitime çok büyük önem verdiklerini, Türkiye’nin artık tam gün Eğitimle ,Eğitim kalitesinin artması gerektiğini belirtti.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı,”Bimyad Genel Başkanı Selim Apohan ve Yönetim Kurulunu ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Bimyad’ın Eğitime verdiği önemden ötürüde teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Bimyad’ın sorularını içtenlikle cevaplayarak; Malatya gündeminde sıkça haber konusu olan, Kaynarca ve Toki’deki okulların tam gün Eğitime uygun olmadığı yönündeki eleştirilere cevap vererek; “Toki İlköğretim Okulu  tam gün eğitime elverişlidir. Nitekim Kaynarca İlköğretim Okulu’nda biz Eğitimcilerin önemsediği sorunlardan birisi olan Lavabo kısıtlı ve yetersiz olduğu için tam gün Eğitime müsait değildir. Konu ile ilgili gerekli araştırma ve denetimler  yapılarak tam gün Eğitime uygun olup olmadığı yönünde kararlar verildi.”dedi.
 
Geçtiğimiz günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nin aralarında yaptıkları protokol gereği, Şehir merkezindeki bazı okulların şehir dışına taşınması konusunda, ön protokolün imzalandığını ve alt yapı durumuna göre karar vereceklerini açıklayan Tatlı,”İmzaladığımız ön protokolde, öncelikli düşüncemiz , Çocuklarımızın daha iyi şartlarda Eğitim görmesidir. Nitekim taşınılması düşünülen Okullarda, bahçe problemi, kantin problemi, Lavabo ve trafik probleminin olduğunu biliyoruz. Çocuklarımızın güvenliği açısından kent trafiğinin yoğun olmadığı bölgelere taşınmasını uygun bulduk.”ifadelerini kullandı.
 
Yeşil Kuşak Projesi sorusuna ise  Tatlı,” Bölgede Anaokulu  olmadığı için, Zübeyde Hanım Anaokulu yerinde kalacak ve kesinlikle taşınmayacaktır.”dedi. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimde kalitenin artırılması ve iyileştirilmiş şartlar altında eğitimin devamının sağlanması için gereken çalışmaları titizlikle yürüteceklerini belirtti.

Top