BİMYAD Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği
CHP'nin 97. Kuruluş yıl dönümünde Kutlandı
09 Eylül 2020 Siyaset 12341

CHP'nin 97. Kuruluş yıl dönümünde Kutlandı

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. Kuruluş yıl dönümünde temsili bir kutlama gerçekleştirdiler.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. Kuruluş yıl dönümünde temsili bir kutlama gerçekleştirdiler.

Büyük Atatürk,
Sayın Genel Başkanım,

Başkan Kiraz; Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız.
Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegâne amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve Devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.
Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir.
Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Top