BİMYAD Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği
Trambüs Güzergâhına Park Eden Araç Sürücüleri Uyarıldı
26 Ağustos 2020 Gündem 10647

Trambüs Güzergâhına Park Eden Araç Sürücüleri Uyarıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Trambüs duraklarında park ihlali olmaması için sürücüleri uyardı

Büyükşehir Belediyesi Trambüs güzergâhı üzerinde yapılan araç parklarının önüne geçmek için denetimlerini sürdürüyor.   

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre yolunda trafik sıkışıklığının önüne geçmek ve Trambüs güzergazı üzerinde yapılan araç parklarının önüne geçmek için yoğun bir çaba harcıyor.  
Malatya Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta Amirliği ekipleri Trambüs güzergâh alanlarında denetim yaparak, trafik yoğunluğunun oluşmaması için gerekli tedbirleri alıyor. 
Denetimler hakkında bilgi veren Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Hüseyin Hanbay; “Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezinin (UKOME) 04.12.2014 tarihli ve 2014/65 sayılı karar doğrultusunda MAŞTİ ile İnönü Üniversitesi arası Trambüs güzergâhı olarak belirlenmiştir.   
Trambüs Çevre yolu ile buna bağlı olan yan yolların sağ şeridini kullanmaktadır. Şehrimizin trafik yoğunluğu şehirlerarası çevre yolu olduğu için anlık park yapılması, park ihlallerinden dolayı özellikle MAŞTİ kavşağı, Eski köy garajı kavşağı, Emeksiz kavşağı Akpınar kavşağı ve Yeni Şire pazarı civarlarında anlık park yapılmasından dolayı Trambüs hizmetlerimizde dakikalıkta olsa aksamalar olmaktadır. Bunların önüne geçmek için ekiplerimiz çalışmalar yapmaktadır. 
MOTAŞ’ın daha kaliteli ve hızlı hizmet sunabilmesi, aksaklıkların olmaması için Malatya Büyükşehir Belediyemiz Trafik Şube ekiplerimiz sürekli güzergâh alanında denetimler yapmaktadır. Anonslu uyarılar ve ihlal edenlere cezai işlem uygulayarak denetimler gerçekleşmektedir. 
Yapılan bu denetimlerimizi Malatya İl Emniyet Müdürlüğümüzün Trafik Şube ekipleri ile birlikte koordineli bir şekilde sürdürmekteyiz. Desteklerinden ve katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
Araç sürücülerimizden ricamız ve isteğimiz, Trambüs ve otobüs duraklarımızda araç park edilmemesi, Trambüsün giriş çıkışlarının ihlal edilmemesi konusunda dikkatli davranmalarını istiyoruz” dedi. 

Top