DEVA Partisi İl Yönetiminden BİMYAD’a Ziyaret

26 Kasım 2020 20:43 BİMYAD

DEVA Partisi Malatya İl Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Genel Merkezini Ziyaret Etti.

DEVA Partisi Malatya İl Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Genel Merkezini Ziyaret Etti.

Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş ziyarette yaptığı açıklamada " Malatya İl Teşkilatı olarak kongremizi çok kısa bir zaman önce yaptık. Birçok ilde Kongrelerimizi yaparak 81 ilin 77’sinde İl Başkanlığımızı 973 ilçe de ise 493 ilçe başkanlıklarımızı kuruldu. Malumunuz Malatya ve Elazığ’da olan deprem ardından Covid-19 ve Pandemi döneminin başlaması birçok ziyaretlerimizi gerçekleştiremedik.
Maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde siz değerli basın derneklerimizi ve sahada çalışan basın mensubu arkadaşları ziyaret etmeye gayret gösteriyoruz. Malatya’da birçok sivil toplum kuruluşlarımız ve resmi kurumlarımız var. İmkânlarımız doğrultusunda STK ve kurumlarımızı ziyaret ederek istişare halinde oluyoruz.

Ülkemize Milletimize ve Malatya’mıza ne yapabiliriz nasıl faydalı oluruz çerçevesinde çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Çıktığımız bu kutlu yolda siz değerli internet basın medya mensubu arkadaşlarımızın da yanımızda olacağına cani gönülden inanıyorum." 
BİMYAD Genel Başkanı Selim Apohan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek " Öncelikle Deva Partisi ülkemize ve Malatya’mıza hayırlı olsun.  Gerçekten kısa bir zaman da 81 ilin 77’sinde il başkanlığı 973 ilçe’nin 493’üde büyük bir başarıdır.

Deva Partisinin değerli il başkanı ve yönetimine hayırlı olsun derken nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim. Günümüz artık internet çağı. Yazılı basın görsel basından daha çok şu an İnternet medyası ulaşım açısından çok daha kolay olduğundan daha büyük önem arzediyor. 
Tarafsız, Objektif doğru haberlerle halkın gözü ve kulağı olan medya sektöründe İnternet medyasına şu an Akıllı telefonlar dahil her yerden ulaşmak mümkün. Bu da İnternet haber sitelerini daha önemli kılıyor. Burada en büyük sıkıntı Önüne gelen gazetecilikle alakası olmayan bir çok haber sitelerinin oluşu Sektöre sekte vuruyor. Bazı Kriterler getirilmeli her isteyen Haber sitesi açmamalı. 
Bunlarla ilgili mutlaka bir internet medya yasası çıkarılmalı. Gerçekten bu işi yapan Emek veren Gazeteciler işlerini yapmalı Korsan olarak hobi veya farklı amaçlarla kullanılmak için açılan sözde haber siteleri de kanunlar çerçevesinde ayrılmalı.

Sizlerin de çıkacak bir internet yasasına destek vermenizi bekliyor çalışmalarınızın olmasını istiyoruz. Haber ne kadar tarafsız ve Objektif olarak Haber sitelerinde servis edilirse Basın o Kadar güçlü olur." diye belirtti.
 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler

YENİ GALERİLER

BİMYAD

Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Genel Başkanlığı kurumsal web sitesi.

BİMYAD

Saray Mahallesi Sarayım Sokak Huzur Apt. No:6 Kat 3NO:5
44320 Battalgazi / Malatya

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.